Wędzarnie przydomowe

Wyposażenie kuchni

Samodzielnie przygotowane wędliny smakują dużo lepiej, pięknie pachną i nie posiadają konserwantów. Na samą myśl każdemu ślinka cieknie. Żeby przygotować takie smakołyki, niezbędna będzie domowa wędzarnia.

Rodzaje wędzarni domowych

Wędzarnie domowe występują w wersjach drewnianej i metalowej. Można je postawić w ogrodzie, ich nietuzinkowy wygląd sprawi, że ładnie wpasują się ogrodowy krajobraz.
Drewniane wędzarnie ładnie będą wyglądać w każdym ogrodzie. Są lekkie, dzięki czemu można je bez problemu przenosić w odpowiednie miejsce. Jest to szczególnie istotne zimą, gdy drewniana budowla narażona jest na niekorzystne warunki atmosferyczne. Przed uruchomieniem warto odpowiednio zaimpregnować taką wędzarnię, uchroni ją to przed szybkim niszczeniem. Cena wędzarni drewnianej nie jest duża, a jakość produktu jest bardzo dobra. Świetnie nada się dla amatorów, którzy stawiają pierwsze kroki w wędzeniu.

Metalowe wędzarnie są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, będą służyć przez wiele lat. Łatwo je konserwować i czyścić. Te cechy zachwycą szczególnie osoby, które stawiają na praktyczność.

Innowacyjne wędzarnie domowe

Tradycyjne wędzarnie nadal wiodą prym wśród tego typu urządzeń, choć dostępne są także innowacyjne wędzarnie — elektryczne. Są one wyposażone w funkcję automatycznego sterowania, co pozwala uzyskać jeszcze lepszą jakość wędlin.

Nowoczesne wędzarnie drewniane mogą pracować w trzech trybach i wędzić produkty na zimno, ciepło i gorąco. Wędzenie zimne odbywa się w temperaturach 16 – 22°C, ciepłe, 22 – 40°C, a gorące, 40 – 90°C.

Jaką wędzarnię domową wybrać?

Warto zainwestować w wędzarnię domową, samodzielnie wykonane wędliny są przepyszne. Dym wędzarniczy działa bakteriobójczo, a związki chemiczne, które osiadają na produkcie konserwują go.

Wędzarnie tradycyjne łączą w sobie ładny wygląd, prostotę obsługi i niezawodność. Są idealne dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z wędzeniem.
Podczas wyboru wędzarni należy zastanowić się jakich cech poszukujemy, każda z nich posiada wiele zalet, ale także wady, które należy wziąć pod uwagę.

Wędzarnie domowe dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl