Zalety i wady kubków z papieru

Wyposażenie kuchni

Nie ulega wątpliwości, że podczas imprez okolicznościowych każdy stosuje plastikowe naczynia jednorazowe. Otóż plastikowe naczynia jednorazowe są łatwe w użyciu i bardzo tanie. Co więcej, coraz częściej na naczyniach wykonanych z plastiku umieszczane są treści reklamowe.

Zalety kubków jednorazowych

Współcześnie konsumenci coraz częściej wybierają kubeczki jednorazowe plastikowe. Kubeczki jednorazowe plastikowe są lekkie oraz można je łatwo transportować i przechowywać. Mianowicie zależnie od rodzaju tworzywa służą do podawania zarówno napojów zimnych, jak i gorących. Oczywiście jednorazowych kubków nie trzeba myć, a za to można je utylizować. Naturalnie na rynku dostępne są także kubki papierowe. Przede wszystkim jednorazowe kubki do kawy lub herbaty są produktami ekologicznymi i mniej szkodzą środowisku niż kubki plastikowe. Poza tym kubki papierowe cechują się wysoką jakością wykonania, która zapewnia trwałość i wytrzymałość. Ponadto kubki produkowane z papieru świetnie sprawdza się w takich przyjęciach okolicznościowych, w których uczestniczy większa liczba osób. Ten rodzaj kubków jednorazowych nie wymaga mycia, a tym samym organizator imprezy szybciej posprząta. Nie da się ukryć, że coraz bardziej popularne stają się kubki papierowe do kawy. Jeżeli konsument nie może wypić kawy do domu, doskonałym rozwiązaniem zastosowanie papierowego kubka przeznaczonego do ciepłych napojów.

Wady kubków papierowych

W obecnych czasach kubki papierowe do kawy posiada każda restauracja czy kawiarnia. Oprócz tego konsumenci kilkukrotnie przyrządzają kawę w swoim domu w jednorazowym kubku, zwłaszcza w czasie organizowanie różnych przyjęć. Bez wątpienia kubki jednorazowe do kawy posiadają również wady. Jeśli kubki wytworzone z papieru są dość niskiej jakości, wtedy można poczuć wyczuwalny posmak papieru. Obecnie jakość kubków papierowych nie jest zawsze dobra, a przecież pod wpływem gorącą mają one bezpośredni kontakt z naszymi ustami i wargami. Z tego powodu trzeba zwracać uwagę na jakość kubka, jaki zamierzamy wybrać. Kolejną wadą tych kubków jest ich miękkość, przez co łatwo można je pognieść. Dodatkowo należy pamiętać o zabezpieczeniu kubka jednorazowego specjalną nakładką w celu uniknięcia poparzenia. Mimo tego kubki jednorazowe do kawy powinny być zawsze wykonywane z papieru, który jest bardziej przyjazny dla środowiska.