Skąd bierze się popularność hokerów?

Wyposażenie kuchni

Hokery kuchenne to przeniesione z barów do domów wysokie krzesła idealnie nadające się do jedzenia przy wyspie kuchennej, a także stole barowym. Jednak dlaczego postanowiono wykorzystać te meble również w domach?

Praktyczność

Coraz więcej osób decyduje się na otwarte lub półotwarte kuchnie. Do oddzielenia kuchni od salonu zazwyczaj używa się wyspy kuchennej, którą bez problemu można przekształcić w miejsce do spożywania posiłków. Wystarczy dokupić hokery i postawić je po salonowej stronie wyspy. Do oddzielenia tych dwóch pomieszczeń dobrze sprawdzi się również stół barowy. Można go przymocować do jednej ze ścian, dzięki czemu stworzymy w pewnym stopniu oddzielne, lecz wciąż otwarte na siebie przestrzenie.

Stół barowy do kuchni nie musi jednak być wykorzystany właśnie do stworzenia półotwartej kuchni. Idealnie sprawdzi się również do zagospodarowania wnęki – po schowaniu hokerów kuchennych pod blat całość niemal nie będzie zajmować miejsca, którego w niektórych kuchniach jest naprawdę niewiele. Niektóre modele nadadzą się również do zamontowania w kącie pomieszczenia.

Wygoda

Ciężko zaprzeczyć temu, że znacznie wygodniej przełożyć przygotowany posiłek z blatu w kuchni na znajdujący się zaraz obok stół barowy czy wyspę kuchenną. Sprawdzi się to wyjątkowo dobrze, gdy w zwyczaju mamy jedzenie posiłków niemal w biegu i każda sekunda ma dla nas znaczenie.

Różnorodność

Krzesła barowe do kuchni występują w ogromnej liczbie wariantów – od najprostszych modeli przypominających podwyższone taborety, przez plastikowe siedzenia na drewnianych nóżkach, do małych foteli z podłokietnikami na chromowanych podstawach. Mnogość kształtów, wymiarów i kolorów sprawia, że bez problemu można dokupić hokery kuchenne do zaprojektowanego już wnętrza.

Stół barowy do kuchni od klasycznego zazwyczaj różni się prostszym wykonaniem. To z kolei sprawia, że nie musimy szukać krzeseł barowych do kompletu, lecz możemy dobrać je według naszych własnych preferencji.

Bezpieczeństwo

Ten aspekt szczególnie docenią rodzice małych dzieci oraz właściciele psów. Dzięki swojej wysokości krzesła barowe do kuchni są niemal nie do sforsowania przez maluchy i zwierzęta. Wiele modeli charakteryzuje się dużą wagą, przez co nie sposób je przewrócić. Psy za to nie będą w stanie ściągnąć jedzenia z wysoko umieszczonego blatu stołu.