Jakie zalety mają kamienie do whisky?

Wyposażenie kuchni

Naturalne kamienie do whisky mają bardzo wiele zalet, dlatego też w ostatnim czasie coraz więcej osób korzysta z ich olbrzymiego potencjału. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czy w rzeczywistości warto kupić kamienie do whisky.

Po co są kamienie naturalne do whisky?

Jak powszechnie wiadomo, głównym efektem dodania lodu do trunku jest obniżenie jego temperatury oraz rozcieńczenie alkoholu. Niestety ten drugi efekt znacząco zmniejsza intensywność smaku, dzięki czemu whisky jest o wiele łatwiejsze do zniesienia dla języka i podniebienia.

Jeżeli chodzi o niską temperaturę to odpowiada ona za obniżenie zdolności sensorycznych kubków smakowych. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że im zimniejszy trunek, tym mniej tak naprawdę go czujemy.

Osoby, które nie chcą rozcieńczać whisky powinny zastąpić lód specjalnymi kamieniami naturalnymi. Jest to w chwili obecnej najprostszy i najszybszy sposób, aby wydłużyć temperaturę whisky bez jej rozcieńczania.

Whisky podane z klasą

Jak wspomniano powyżej kluczem do dobrego podania whisky jest zachowanie odpowiedniej temperatury. Większość osób serwuje whisky schłodzone lodem albo zimną wodą. Lepszym rozwiązaniem są kamienie do whisky, które pozwalają w stosunkowo krótkim czasie schłodzić trunek bez nawet najmniejszego wpływu na jego smak.

Oryginalne kamienie do whisky mogą być używane wielokrotnie. Większość kamieni naturalnych ma specjalną powłokę, która znacząco ułatwia czyszczenie. Kostki można cały czas przechowywać w zamrażarce, dzięki czemu w każdej chwili będzie można je wykorzystać do schłodzenia trunku.

Nie tylko kamienie do whisky

Bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się również aktywny schładzacz do whisky. W przeciwieństwie do powyżej opisanych kostek jest on w stanie utrzymać niską temperaturę whisky na wiele dłużej.

Eleganckie schładzacze wykonane są najczęściej z silikonu i idealnie pasują do większości szklanek do whisky. Pamiętać należy jedynie o tym, aby przed pierwszym użyciem umieścić schładzacz w zamrażarce. Schładzacz można bez problemu przechowywać cały czas w lodówce, dzięki czemu będzie dostępny do użytku w każdej chwili. Warto inwestować w akcesoria do whisky od renomowanych producentów.

Kamienie do whisky dostępne są w ofercie Grawernia.pl.