Jak podawać naleśniki?

Przepisy

Naleśniki to jedna z ulubionych potraw – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nic dziwnego: świetnie smakują na słodko i na słono, na ciepło i zimno, z powodzeniem można zabrać je także na piknik czy na wycieczkę. Jak je przygotować, by były idealnie wypieczone i zachwycały smakiem?

Jak podawać naleśniki?

Naleśniki to już klasyczne danie na polskich stołach. Nie znaczy to jednak, że nie mogą zaskakiwać. Coraz więcej osób chętnie eksperymentuje zarówno w przepisami na ciasto, jak i ze sposobem podania. Sięga np. po mąkę pełnoziarnistą albo gryczaną, dodaje do ciasta kakao, miód albo kolorowe barwniki spożywcze.Jeśli chodzi o nadzienie, naleśniki można podawać w formie słodkiej lub wytrawnej. Słodkolubnym przypadną do gustu owocowe musy, dżemy, bita śmietana, czekolada, serek homogenizowany czy twarożek z rodzynkami. W wersji słonej naleśniki świetnie smakują ze szpinakiem i serem, z grzybami czy z farszem warzywnym.

Przygotowywanie naleśników – czy warto kupić naleśnikarkę?

Kluczem do sukcesu jeśli chodzi o ciasto, jest nie tylko sprawdzony przepis, ale też sam proces przygotowywania i smażenia. Naleśniki muszą być równo przypieczone, dobrze wysmażone, ale nie przypalone. To bywa trudne w domowych warunkach – przy korzystaniu z patelni łatwo o przypalenie, kłopotliwe jest także obracanie. Doskonałym zakupem dla fanów naleśników może być naleśnikarka. To urządzenie stosowane przez kucharzy. Niewielkie, poręczne, pozwalające na uzyskanie idealnych naleśników. Wyposażona w specjalną płytę grzewczą naleśnikarka dba o równomierne wypieczenie ciasta i gwarantuje smaczne, cienkie, idealne w smaku naleśniki.

Gdzie szukać dobrej jakości naleśnikarki do domu?

Wybierając naleśnikarkę do domu, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim do wyboru są urządzenia elektryczne i gazowe, poszczególne modele różnią się także średnicą płyty grzewczej, co ma wpływ na wielkość przygotowywanych naleśników. Dobrej klasy naleśnikarki najlepiej szukać w dobrze wyposażonych sklepach gastronomicznych – stacjonarnych lub internetowych. To wciąż mało popularny w gospodarstwach domowych sprzęt, który może być trudno dostępny w pierwszym lepszym punkcie sprzedaży. Niezależnie od parametrów, najlepiej stawiać na renomowaną markę gwarantującą jakość wykonania.

Naleśnikarki dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.