Skrzynka na piwo w innej odsłonie

Wyposażenie kuchni

Skrzynka na piwo to opakowanie tak popularne i powszechnie używane, że mogłoby się wydawać, że nic w niej nie może zaskoczyć. Niemniej jednak producenci piwa starają się o to, aby ich produkty były dobrze wyeksponowane i przyciągały uwagę również, tak znanym opakowaniem, jakim jest skrzyneczka na piwo.

Tajniki branży opakowań

Branża opakowań spożywczych to bardzo prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki. Nie wiele osób wie, że producenci tego typu asortymentu mają swoje własne działy, pracujące jedynie nad projektowaniem opakowań oraz szukające wciąż nowych rozwiązań i innowacji w tym zakresie.

Dzięki temu powstają projekty, nie tylko funkcjonalne i estetyczne, ale również bardzo nietypowe, a czasem wręcz zaskakujące. Tradycyjna skrzynka do piwa jest na to idealnym dowodem.

Skrzyneczka na piwo w innym wydaniu

Skrzynka na piwo Leffe to dobry przykład, który łączy ze sobą wiele funkcji. Mimo że jest tradycyjnie plastikowa, jest przeznaczona na kartonowe multipaki. Zaletą tej skrzynki jest przede wszystkim jej elastyczność. W zależności od pojemności butelek może pomieścić od 2 nawet do 12 multipaków, co znacznie ułatwia transport i wpływa na ograniczenie powierzchni magazynowana.

Ta niepozorna skrzynka do piwa jest bardzo przemyślanym projektem inżynierskim. System podwójnego dna pozwala na zmianę wielkości załadunku. Skrzyneczka na piwo posiada ruchomą wkładkę, która jest zamontowana na dwóch sprężynach. Podczas załadunku wkładka jest przesuwana w dół. Po rozładowaniu piw wkładka unosi się i pozostaje na wysokości połowy skrzynki.

Nowość na rynku skrzynek do piwa

Kolejnym ciekawym przykładem na to, że skrzynka na piwo nie musi być nudna, jest nowość od firmy AB Inbev. Skrzynka do piwa doskonale znanej marki Jupiler wyróżnia się kolorystyką oraz funkcjonalnością.

Skrzynka na piwo jest w intensywnym żółtym kolorze, na którego tle idealnie wyróżnia się logo producenta piwa. Skrzynka do piwa mieści w sobie 24 butelki o pojemności 0,25 litra. Cechą charakterystyczną tego modelu jest dodatkowy uchwyt, umieszczony w środku skrzynki.

Dzięki temu transport jest o wiele wygodniejszy, ponieważ można taką skrzynkę trzymać w jednej dłoni. Uchwyt, jak cała skrzynka do piwa, jest plastikowy i bardzo solidny. Nie ma więc obaw, że może ulec uszkodzeniu pod ciężarem pełnych butelek.