Smaczne posiłki, ruch i relaks, czyli wczasy odchudzające

Zdrowa żywność

Nie każdy jest zadowolony ze swojego wyglądu. Czasem wystarczy zrzucić kilka kilogramów, aby w dużym stopniu poprawić wygląd swojej sylwetki. Można tego dokonać samodzielnie lub wybrać wczasy odchudzające w górach. Wtedy dieta na pewno będzie dużo przyjemniejsza, a także skuteczniejsza.

Regularne i różnorodne posiłki

Głównym elementem tego rodzaju wczasów są przede wszystkim posiłki, które pozwalają skutecznie pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Komponowane są one przez profesjonalnych dietetyków, a ich kaloryczność została tak obniżona, aby możliwe było zdrowe chudnięcie. Każdego dnia otrzymuje się 5 zbilansowanych i pożywnych posiłków o stałych porach, które dostarczą organizmowi niezbędnych witamin i mikroelementów.

Bazą posiłków są przede wszystkim świeże warzywa i owoce, a także pełnowartościowe węglowodany, białko i tłuszcze. Prawidłowo skomponowane dania są smaczne, różnorodne i syte. Dzięki temu przechodzi również ochota na podjadanie niezdrowych przekąsek. Jadłospis jest bardzo urozmaicony, więc każdy znajdzie w nim swoje ulubione potrawy i spróbuje całkiem nowych.

Aktywność fizyczna

O skuteczności diety odchudzającej aż w 70% decyduje prawidłowe odżywianie się, a na pozostałe 30% składa się przede wszystkim aktywność fizyczna. Ruch przyspiesza przemianę materii, poprawia kondycję, samopoczucie i tym samym wpływa także na efektowne chudnięcie. Dlatego wczasy odchudzające w górach to także bogata oferta na uprawianie różnych sportów.

Każdy uczestnik wczasów otrzymuje również możliwość brania udziału w różnych formach aktywności fizycznej. Może to być gimnastyka, fitness, pływanie, bieganie, marsze i spacery, a także jazda na rowerze. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych trenerów.

Piękne widoki i kontemplacja natury

Wczasy odchudzające w górach to przede wszystkim okazja do pobytu w wyjątkowych rejonach Polski. Piękne widoki, świeże powietrze, nieskażona natura – to wszystko wpływa na lepsze samopoczucie i podnosi motywację do diety odchudzającej.

Turnusy wczasów odchudzających w górach mogą trwać od tygodnia do nawet 4 tygodni. Każdy uczestnik zakwaterowany jest w wygodnych pokojach o wysokim standardzie, co również przekłada się na jeszcze większą przyjemność z pobytu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.