Czym różni się karma wiosenna od zimowej?

Zdrowa żywność

Każdy właściciel gryzonia wie, że powinien dostarczać mu odpowiedniej suchej karmy lub mieszanki zbożowej. Jednak nie każdy wie, że powinna ona być dopasowana do aktualnej pory roku. Czym różni się od siebie karma zimowa i letnia? Dlaczego warto pamiętać o dopasowaniu jadłospisu do pory roku?

Zupełnie inny skład

Karma letnia i zimowa mają zupełnie inny skład. Jeśli weźmiesz do ręki opakowania mieszanki Vitapol przeznaczone na różne pory roku, to już na pierwszy rzut oka zauważysz pomiędzy nimi różnicę, która wynika z tego, że karma ma odpowiadać na inne potrzeby zwierzęcia.

Latem w karmie zwykle znajduje się więcej suszonych owoców i ziół, które stanowią cenny dodatek do diety. Zimą karma jest zdecydowanie bardziej kaloryczna.

Większe zapasy

Nawet zwierzęta, które nie zasypiają na zimę, robią sobie na nią niewielkie zapasy w postaci dodatkowej warstwy tłuszczu. W przypadku domowych zwierzaków nie musi być ona duża, bo przecież pupil ma dostęp do jedzenia przez cały czas.

Bardziej kaloryczne jedzenie ma jednak za zadanie ułatwić zwierzęciu utrzymywanie prawidłowej temperatury ciała, nawet gdy robi się już chłodno.

Zdrowszy zwierzak

Korzystanie z dobrze skomponowanej karmy jest bardzo ważne, bo wpływa też na zdrowie zwierzęcia. Dobrze ułożona dieta z produktami Vitapol może dostarczyć mu wszystkich niezbędnych witamin.

To z kolei oznacza zdrowsze i dłuższe życie. Zwierzę, które większość czasu spędza w klatce, nie może przecież samodzielnie zdobywać jedzenia. Dlatego trzeba mu dostarczyć to, co najlepsze.