Zalety plastikowych skrzynek na owoce

Wyposażenie kuchni

Warzywa i owoce są wrażliwe na działanie wilgoci i zmienne temperatury. Z tego względu wymagają specjalnych warunków przechowywania, zarówno podczas transportu, jak i magazynowania. Dzięki temu dłużej zachowają świeżość i ładny wygląd.

Skrzynie na owoce

Droga od sadownika do konsumenta czasami jest bardzo długa, zwłaszcza w przypadku owoców twardych, jak jabłka, gruszki czy śliwki. Skrzynki, do których są zbierane i w których są transportowane powinny spełniać kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim muszą zapewniać stały przepływ powietrza i odprowadzanie wilgoci. W zasadzie jest to proste, wystarczy, by skrzynka miała odpowiednie otwory, jednak jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach i wiedzą o tym zarówno sadownicy, jak i hurtownicy.

Skrzynka skrzynce nie równa

Nadal powszechnie używane są skrzynki drewniane, ale coraz bardziej wypierane są przez skrzynki plastikowe. Przede wszystkim dlatego, że są lżejsze, łatwiej utrzymać je w czystości i są bardziej trwałe. Nie ulegają odkształceniom pod wpływem wilgoci i warunków atmosferycznych, co ma bardzo istotne znaczenie podczas transportu.

Otwory w ściankach bocznych i na dnie zapewniają owocom odprowadzanie wilgoci i przepływ powietrza. Gładkie powierzchnie wewnętrzne zapobiegają uszkodzeniu owoców podczas transportu.

Nowoczesne skrzynki plastikowe na owoce producent wykonuje zgodnie nie tylko z ogólnie obowiązującymi przepisami, ale przede wszystkim pod kątem dopasowania ich do potrzeb odbiorcy. Przede wszystkim oferowane są w różnych rozmiarach.

Dla rolników posiadających duże gospodarstwa produkujące pokaźne ilości warzyw lub owoców dobrym rozwiązaniem będą plastikowe paleto skrzynki dostosowane rozmiarami do wózków widłowych. Ich zastosowanie sprawia, że można zrezygnować z dodatkowych ciężkich palet. Dzięki standaryzacji rozmiarów plastikowe skrzynki można piętrować do określonej wysokości (zależnie od producenta). Dzięki temu można zaoszczędzić sporo miejsca na samochodzie dostawczym i w chłodni.

Dodatkową zaletą większych skrzynek plastikowych są boczne klapki otwierane, które ułatwiają sortowanie towaru do mniejszych pojemników.

Najczęściej producent skrzynek na owoce oferuje je na wymianę za kaucją. Dzięki temu obie strony oszczędzają na kosztach, skrzynka eksploatowana jest znacznie dłużej. Jest to także ważne ze względu na ochronę środowiska.