Plastikowe kubki. Sprawdzają się także w domu

Wyposażenie kuchni

Naczynia jednorazowe to rzeczy, które kojarzą się z niedrogą gastronomią i jedzeniem podawanym gdzieś na plenerowych imprezach. W takich miejscach ich używanie jest jak najbardziej wskazane. Klient może zjeść z plastikowego talerza, użyć plastikowych sztućców, wypić z plastikowego kubka i naczynia po prostu wyrzucić. Czy jednak takie naczynia są potrzebne w domu? Okazuje się, że tak.

Dlaczego warto mieć w domu naczynia jednorazowe?

Plastikowe sztućce świetnie sprawdzą się przy plenerowych spotkaniach rodzinnych i grillach. Używanie ich ma sens. Nie ma potrzeby zmywania naczyń a sprzątanie po rodzinnym spotkaniu jest szybkie i bezproblemowe. Plastikowych kubków można używać też w innych sytuacjach.

Napoje dla dzieci

Kubeczki jednorazowe świetnie sprawdzają się przy dzieciach. Jak wiadomo, dzieci chętnie i często sięgają po napoje również poza posiłkami, choćby podczas zabawy. Plastikowe kubki w tym momencie sprawdzają się idealnie. Dziecko może użyć takiego kubeczka, napić się i naczynie wyrzucić. Kubki plastikowe to brak ryzyka skaleczeń. Takie zranienia przy przypadkowym stłuczeniu – na przykład – szklanki – są jak najbardziej realne, szczególnie u dzieci.

Kubek – miarka lub schowek

Kubeczki jednorazowe świetnie sprawdzają się też jako naczynia, dzięki którym można odmierzyć określoną ilość danego płynu lub proszku. Nie ma znaczenia czy chodzi o proszek do prania czy też o ilość oleju, koniecznego do danego dania. Plastikowy kubek o jasno określonej pojemności, sprawdzi się w tej sytuacji świetnie. Co ważne, tu również nie ma potrzeby mycia naczynia po użyciu. Kubki plastikowe, którymi odmierzaliśmy – na przykład – olej, można wyrzucić i wziąć sobie kolejne.

Plastikowe kubki są także idealne do gromadzenia drobiazgów. Śrubek, guzików, czegokolwiek co jest potrzebne i powinno być po ręką. W tej sytuacji także nie trzeba martwić się, że plastikowy kubek zabrudzi się, pęknie czy spadnie. Zawsze można wymienić go na inny.

Warto pamiętać, że jednorazowe kubki są dostępne w opakowaniach o różnej wielkości. Najbardziej opłacalny jest zakup kubków w dużych opakowaniach, w przeliczeniu bowiem koszt jednego kubka będzie najmniejszy. Nie warto kupować takich naczyń jednorazowych w opakowaniach zawierających kilka kubków. O wiele lepiej kupić od razu paczkę zawierającą około sto sztuk. Teoretycznie wydatek jest większy, jednak taka ilość kubków wystarczy na bardzo długo, więc nie będzie konieczności ponoszenia kolejnych wydatków.