Co powinno znaleźć się w kuchni?

Wyposażenie kuchni

Urządzając każdą kuchnię, czy to małą, czy większą mamy możliwość puszczenia wodzy fantazji. Nie ma znaczenia, jaką powierzchnię zajmuje, ponieważ sprytnie zaplanowane umeblowanie potrafi zdziałać cuda. Podstawowe pytanie brzmi: od czego zacząć?

Dobór urządzeń kuchennych.

Musimy zastanowić się, jak dużo czasu będziemy spędzać w kuchni. Jedni ograniczają się jedynie do zrobienia kawy i kanapki, a inni zaś poświęcają tyle czasu na gotowanie, że spokojnie należałaby się im czapka kucharska. Jest ona symbolem szefa kuchni, zwłaszcza duża czapka kucharska, ponieważ kojarzy się z umiejętnościami gastronomicznymi.

Wedle swych upodobań, zmywarka może być zbędna np. w przypadku gdy jesteśmy jedynymi lokatorami mieszkania i rzadko mamy gości. Jednak przy kilku osobowej rodzinie (zwłaszcza z dziećmi) będzie ona wręcz koniecznością. Jeżeli dużo gotujemy, to w celu ograniczenia wilgoci w mieszkaniu warto zakupić okap, który pochłonie i wyprowadzi parę.

Ochrona powierzchni płaskich.

Jak i w łazience, tak i w kuchni na pokrycie ścian idealnie sprawdzą się płytki, koniecznie w okolicy zlewu i kuchenki. Podczas gotowania czy zmywania naczyń nie trudno o zachlapanie i zabrudzenie ścian. Przy pomocy ściereczki z łatwością oczyścimy płytki.

Dobrą alternatywą jest dobór odpowiedniej farby odpornej na zmywanie. Jeżeli chodzi o podłogi, to również możemy zdecydować się na płytki, lub jak ktoś woli to i panele. Dywany w takim miejscu zdecydowanie odpadają, ponieważ czasem trudno usunąć z nich powstałe zabrudzenia.

Atrakcyjne dekoracje.

Zwieńczeniem urządzania każdego pomieszczenia jest dobór odpowiednich dekoracji, podkręcających wystrój. Na blaty w kuchni można umieścić maty z wizerunkiem soczystych owoców i warzyw.

Bardzo modne teraz ceramiczne pojemniki na mąkę, cukier czy kawę z odpowiednimi dużymi napisami, sygnalizującymi co jest w środku, nadadzą klimat kuchni. Jeżeli na ścianie znajdzie się trochę miejsca, zagościć na niej może obrazek z wąsatym kucharzem, oraz dużą czapką kucharską. Praktyczną dekoracją będzie też tablica lub zagospodarowany fragment ściany pomalowany farbą tablicową, na której można zapisywać np. przepisy. Obrazek z kucharzem w czapce kucharskiej powinien zachęcić do gotowania i zaostrzyć apetyt amatorów kucharzenia.

Czapka kucharskie dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.