Wirtuozi z alkomatem pod… myszką?

Wyposażenie kuchni

Czy możliwe jest sprawdzenie poziomu zawartości we krwi spożytego alkoholu bez wychodzenia z domu i bez posiadania oryginalnego alkomatu za kilkaset złotych? Oczywiście, że tak! I jest to prostsze niż mogłoby się wydawać!

Wirtualny alkomat

Alkomat zazwyczaj kojarzy się z poręcznym urządzeniem, z którego korzystają policjanci z drogówki. Taki alkomat składa się z urządzenia pomiarowego i jednorazowego, wymiennego ustnika. Pomiar poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu pobiera się poprzez wdmuchiwanie powietrza przez ustnik, przez około 5-10 sekund (do momentu usłyszenia charakterystycznego dźwięku). Po chwili na wyświetlaczu takiego alkomatu zostanie ukazana liczba, dająca faktyczny stan badanego. Proste? Proste! Niestety nie każdy ma możliwość dokonania takiego pomiaru w każdym momencie – w końcu nie każdy ma alkomat w domu, tak jak nie każdy ma możliwość podjechania czy podejścia do najbliższego posterunku policji i poproszenia o wykonanie badania.

Co zatem zrobić, gdy na imprezę bądź zwykłe spotkanie ze znajomymi czy rodziną przyjechało się samochodem? Jak wrócić i być pewnym, że nie zagraża to bezpieczeństwu i życiu współpasażerów i samego pijącego? Odpowiedź jest banalnie prosta – alkomat online.

Alkotest online – prostsze niż się to może wydawać!

Alkotest online jest wiarygodny na tyle, na ile wiarygodnie uzupełni się w nim dane. Jakie dane? Otóż same podstawowe acz kluczowe informacje na temat osoby spożywającej alkohol, jak i na temat samego alkoholu. Co zatem należy podać, by wynik był jak najbardziej wiarygodny?

Alkomat online – dane

Przede wszystkim należy podać swoją płeć. Jest to istotne, gdyż kobiety zupełnie inaczej trawią alkohol niż mężczyźni. Następnie należy określić swój wzrost, wagę oraz wiek. Są to podstawowe parametry, które przybliżą każdego badanego do celu. W kolejnym kroku należy podać ilości i rodzaj spożywanego alkoholu, na przykład: 250 ml piwa, 100 ml wódki, 120 ml czerwonego wina. Następnie należy uwzględnić spożywany pokarm. Nie chodzi tutaj o określenie rzeczywistego jedzenia, jak: schabowy, ziemniaki i surówka. Chodzi tutaj o określenie ilości: mało, dużo, w ogóle. Na samym końcu należy podać datę i godzinę rozpoczęcia spożywania alkoholu oraz datę i godzinę jego zakończenia. Po wpisaniu wszystkich tych informacji, należy kliknąć „pokaż wynik”.

Wynik pomiaru jest na tyle dokładny, na ile szczerym było się podczas uzupełniania ankiety. Nie mniej jednak, wirtualny alkomat jest w stanie określić rzeczywisty poziom zawartości alkoholu w danym organizmie. Warto z niego korzystać i nie bać się o swoje i innych życie.