Transport piwa – najlepsze skrzynki do przewozu

Wyposażenie kuchni

Producenci piw, czy to prowadzący małe lokalne browary czy też duże korporacje o międzynarodowym zasięgu działania, prześcigają się jak przykuć uwagę konsumentów do ich wyrobu. Jednym z powszechnie stosowanych pomysłów jest dystrybucja napoju w butelkach o ciekawym, nietuzinkowym kształcie. Wielość form, kolorów czy rodzajów kapsli potrafi przyprawić o zawrót głowy. Sprawia to, że opakowania służące do transportu i przechowywania piwa również muszą odpowiadać indywidualnym cechom butelek w których znajduje się ten napój. Dzisiaj skrzynki na butelki to już nie tylko proste opakowanie służące do transportu czy przechowywania. Jest to element, który odpowiada za całościowe postrzeganie marki przez konsumentów.

Skrzynka do piwa – do czego służy?

Zalet estetycznych i praktycznych skrzynek na piwko nie trzeba raczej powtarzać. Każdy od razu pomyśli o ochronie przed oddziaływaniem światła. Koniec z potłuczonym szkłem i tęsknym wzrokiem nad piwem wsiąkającym pomiędzy kostki chodnika również nikogo nie zmartwi. Wygodne przenoszenie piweczek z magazynu czy sklepu do auta także ucieszy. Natomiast lepsza amortyzacja wstrząsów w transporcie, który tak szkodzi najszybciej gaszącemu pragnienie napojowi świata, jest nie do przecenienia.

Rodzaje skrzynek na piwo

Skrzynki na piwo mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej stosuje się tworzywo sztuczne (HDPE, polietylen o wysokiej gęstości) lub drewno. Drewno świetnie się sprawdza dla indywidualnych potrzeb, gdy transportujemy auto prywatnym autem, niezbyt często lub po prostu chcemy w ładnej skrzyneczce z butelkami elegancko ugościć uczestników zorganizowanej przez nas imprezy. Natomiast skrzynka do piwa wykonana z trwałego tworzywa sztucznego będzie odpowiedzią na potrzeby hurtowników i dużych firm transportujących duże ilości tego napoju.

Skrzynki drewniane

Na drewnianych skrzynkach na piwo można umieścić grawer o dowolnej treści i formie. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla restauratorów, którzy organizują imprezy dla klientów spragnionych urozmaicenia obiadu czy kolacji. Można w ten sposób ożywić wystrój lokalu lub dodać elegancji organizując imprezy plenerowe czy catering.

Skrzynki plastikowe

Natomiast tworzywo sztuczne jakim jest HDPE świetnie się sprawdzi w transporcie hurtowym. Firmy specjalizujące się w produkcji plastikowych skrzynek na butelki w ofercie mają dowolne kształty i rozmiary, które można dowolnie dostosować do potrzeb danego wytwórcy. Skrzynki na butelki mogą być ozdobione wtopioną etykietą. Istnieją również skrzynki do transportu kartonowych multipaków. Ponadto na rynku są obecne skrzynki na piwo z trójwymiarową etykietą, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość oferowanego trunku. Dobre opakowanie pomaga budować rozpoznawalność marki i podkreśla wyjątkowość oferowanego produktu.