Kuchnia w zgodzie z najnowszymi trendami

Wyposażenie kuchni

Projektowanie wnętrz, wybór mebli czy odpowiednie kolory tapet to tematy zyskujące coraz większą popularność. Chętnie sięgamy po magazyny wnętrzarskie, oglądamy programy o projektowaniu i dyskutujemy, które hokery kuchenne, fotele lub lampy będą najlepszym wyborem. Sprawa ma się podobnie z meblami kuchennymi. Co jest teraz na czasie?

Naturalne materiały

Od kilku sezonów niezwykle popularny jest styl skandynawski. Choć wielu z nas kojarzy się głównie z sypialnią czy salonem, z powodzeniem można wykorzystać jego zasady także w kuchni. Krzesła barowe drewniane, jasne fronty szafek czy podłoga wykonana z naturalnego drewna może stać się podstawą skandynawskiej kuchni. Warto pamiętać o naturalnych kolorach, takich jak beże, błękity oraz biel, delikatnych wzorach oraz dużej roli odpowiedniego oświetlenia – zarówno światłem sztucznym jak i naturalnym. Jeśli chodzi o umeblowanie, królować będzie jak największa funkcjonalność oraz bezpretensjonalność form. Sprawdzą się na przykład fronty szafek z prostymi uchwytami, delikatne lampy czy też geometryczne hokery kuchenne.

Minimalizm

Kolejnym ciekawym trendem jest minimalizm. Proste, efektowne kształty, metalowe hakery do kuchni i zdecydowane kolory mogą stanowić tutaj punkt wyjścia. Choć niektórym minimalizm kojarzy się z chłodem i przesadną prostotą, jest wiele rozwiązań, które mogą przełamać ten stereotyp. Klasyczną biel i czerń można przełamać bardziej zdecydowanym kolorem – przykładowo czerwienią czy fioletem – a minimalistyczne meble czymś bardziej wyszukanym, takim jak zwracające uwagę hakery do kuchni czy lampą o wymyślnym kształcie. Stylami dobrze się bawić i umiejętnie łączyć trendy, dzięki czemu kuchnia będzie nie tylko modna, ale i bardziej zindywidualizowana i odpowiadająca naszym osobistym potrzebom.

Trendy a gusta

Nawet jeżeli podążanie za najnowszymi trendami jest naszym priorytetem, niezwykle ważną kwestią będzie to, czy kuchnia jest zgodna z naszym gustem. Jeśli zdecydowaliśmy się na modną prostotę form, jasne barwy i krzesła barowe drewniane, a najbardziej podobają się nam wyraziste barwy i śmiało zaprojektowane meble, nigdy nie będziemy do końca zadowoleni. Dlatego też przed dokonaniem zakupów, warto dobrze zrozumieć nasze potrzeby i preferencje.