Naczynia do serwowania potraw – rodzaje

Wyposażenie kuchni

Kiedy przygotujemy daną potrawę ważne jest również odpowiednie jej podanie. Jak wiadomo jemy również oczami, a co za tym idzie estetycznie zaserwowane jedzenie zwiększa nasz apetyt i sprawia, że chcemy je spróbować. W tym artykule przedstawimy kilka rodzajów naczyń, służących do serwowania różnego rodzaju potraw.

Serwowanie zup i sosów

Dania płynne jak choćby zupy, czy dodatki do dań w postaci sosów powinny być podane w dedykowanych temu naczyniach, które zapewnią im przez długi czas odpowiednią temperaturę oraz w łatwy sposób pozwolą na ich nałożenie. Jeżeli mowa o zupach to tutaj sprawdzą się porcelanowe wazy do zup. Dzięki pokrywce istnieje możliwość przez dłuższy czas utrzymania odpowiedniej temperatury znajdującej się w ich wnętrzu zupy.

Nawiązując do sosów, to powinno podawać się je w tak zwanych sosjerkach. Posiadają one odpowiednie otwory, dzięki którym polanie sosem danej potrawy jest dużo łatwiejsze. Ponadto również zapewniają odpowiednią temperaturę swojej zawartości.

Serwowanie mięs, wędlin oraz serów

W zależności od tego, jakie mięso będziemy serwować takie akcesoria będą nam do tego potrzebne. W związku z powyższym, jeżeli planujemy podać stek, wówczas deski do serwowania steków okażą się perfekcyjny rozwiązaniem. Po pierwsze ładnie się prezentują, po drugie nie zmieniają smaku potraw, co jest niezwykle ważne.

Ponadto ważnym jest również, że deski do serwowania steków możemy również wykorzystać do podawania innego mięsa, jak i przypisać im funkcję patery do wyłożenia na nich wędlin i podania gościom. Równie ciekawą opcją, jest potraktowanie ich jako desek do serwowania serów.

Serwowanie deserów

Jeżeli mowa o deserach, to w zależności od tego w jakiej postaci występują, takie akcesoria powinniśmy wykorzystać do ich podania. W związku z powyższym wszelkiego rodzaju ciasta oraz torty powinny być serwowane na dedykowanych do tego paterach.

Jeżeli natomiast chcemy podać gościom deser w postaci galaretki, deserów lodowych czy sałatki owocowej, wówczas idealnie w tej roli sprawdza się salaterki i miseczki. Na szczęście na rynku nie brakuje różnego rodzaju akcesoriów, w związku z czym z całą pewnością znajdziemy takie, które nas usatysfakcjonują i spełnią nasze oczekiwania.

Deski do serwowania steków znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl