Kubek jednorazowy – przedmiot, który towarzyszy ludziom w różnych przedsięwzięciach

Wyposażenie kuchni

Biwak ma tę zaletę, że odbywa się na świeżym powietrzu pośród dzikiej przyrody. Jednak oprócz samych widoków i wrażeń liczy się też prowiant i jego przygotowanie. W końcu na takim wypadzie trzeba coś jeść i pić.

Co warto zabrać na biwak?

Na pewno namiot i śpiwór, bo to podstawowy ekwipunek prawdziwego harcerza i miłośnika natury. Nie zawadzi wziąć ze sobą latarki i apteczki. Las to przecież nie pięciogwiazdkowy hotel. Do picia przyda się termos z ciepłą herbatą i kubeczki plastikowe. Nie będzie przecież bieżącej wody, więc kubeczki jednorazowe idealnie się sprawdzą. Nie warto też zabierać talerzy, bo przecież wiele rzeczy można zjeść rękami bez udziału sztućców.

Raczej nie przyda się też kubek z przykrywką, no, chyba że jest on wykonany z metalu, a nie z porcelany. Obozowicz biwakowy nie powinien także ruszać się z domu bez konserw i scyzoryka. Obie te rzeczy zapewniają przetrwanie w surwiwalowych warunkach. Równie pomocny jest kompas, bo on nie pozwala błądzić po omacku. Warunek jest jeden, trzeba go poprawnie odczytywać.

Powody, dla których kubeczki plastikowe są lepsze na biwak?

Po pierwsze w odróżnieniu od kubków szklanych zajmują mniej miejsca w plecaku. Po drugie są od nich lżejsze i prawie nic nie ważą. Po trzecie kubek z pokrywką trzeba by było myć lub chociaż porządnie wyparzyć, a w lesie nie ma ku temu warunków. Po czwarte kubeczki jednorazowe nadają się do biwaku, bo nie osiadają na nich drobinki napojów i można pić z nich zarówno zimne, jak i gorące trunki. Taki kubek z przykrywką niemetalowy mógłby pęknąć na pół lub niepostrzeżenie wypaść. W przypadku kubeczków plastikowych łatwiej je upilnować, bo sprzedawane są w wielu egzemplarzach, więc trudno nie zauważyć ich zniknięcia.

Na jakie jeszcze imprezy nadają się kubeczki jednorazowe?

Na pewno na sylwestra w plenerze. Z racji niskiej temperatury, warto napić się czegoś gorącego. Zaletą plastikowych kubeczków w takim przypadku jest to, że nie trzeba ich taszczyć ze sobą, gdyż można je od razu zutylizować i wrzucić do worka z plastikiem. Kubeczki jednorazowe przydają się też na wiecach i pokazach lotniczych. Tam jest przecież mnóstwo ludzi, których trzeba jakoś napoić i nakarmić. Do takiego kubeczka można wlać nie tylko zupę, ale i alkohol. On też jest dostępny, w końcu spotykają się na tych imprezach ludzie o różnych temperamentach.