Profesjonalna maszynka do sorbetów – jak ją wybrać?

Przepisy

Maszynka do sorbetów to niezawodne urządzenie, za pomocą którego można przygotować i smaczny, i stylowy deser. Jednak nie każda taka maszyna będzie idealna – jak w przypadku innych sprzętów, także i w tym asortymencie trafiają się i lepsze, i gorsze. Która więc maszyna do sorbetów może być tą najlepszą i czym się kierować przy zakupie?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze granitorów?

Granitory cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego też ich dostępność jest dość duża. Z jednej strony to zaleta, a z drugiej wybór idealnego urządzenia tego typu może zająć trochę czasu. Wybierając spośród granitorów, warto zwrócić uwagę na to, czy można za pomocą dobrego urządzenia tego typu zrobić taki deser, jaki się najbardziej lubi. Poza tym maszynka do sorbetów powinna mieć odpowiednią pojemność, jeśli chodzi o zbiorniki, w jakie można ją wyposażyć. Liczy się także zakres funkcji, efektywność, w tym energetyczna, a także solidność.

Czy kupić nową maszynkę do sorbetów, czy używaną?

Obecnie najczęściej, jeśli chodzi o urządzenie elektryczne, inwestuje się w nowe, ponieważ ma się pewność, że „ni z tego, ni z owego” się nie popsują. Nowe urządzenie typu maszynka do sorbetów jest w pełni sprawna, nie ma jeszcze za sobą żadnego „przebiegu”, więc wiadomo teoretycznie, że będzie pracować bezawaryjnie co najmniej przez kilka miesięcy intensywnej eksploatacji.

Z drugiej strony używane urządzenie do robienia sorbetu jest znacznie tańsze, a jeśli wciąż jeszcze jest na gwarancji, warto wziąć je pod uwagę. Szczególnie jeśli wybiera się maszynę do sorbetów do użytkowania w domu, a nie profesjonalnie w restauracji.

Jak ważny jest producent granitorów?

Kupując granitory, warto też zwracać uwagę na to, kto jest producentem. Jeśli jest to na przykład firma, która ma w swojej ofercie wyłącznie maszynkę do sorbetów w szerokim wyborze, można zakładać, że będą to urządzenia dopracowane i wysokiej jakości.

Z kolei, jeśli producent wytwarza różnorodne sprzęty elektryczne, wtedy nie wiadomo, czy na przykład niektórych nie produkuje w sposób „oszczędny”. Może się więc okazać, że pomimo tego, że firma jest znana, taki asortyment nie będzie dorównywać swoją klasą tym, które produkują instytucje działające tylko w sektorze maszynek do sorbetów.