Gdzie kupić stylową kuchenkę retro?

Zdrowa żywność

Jaki sprzęt AGD wybrać? To pytanie zadaje sobie każdy, kto jest w trakcie urządzania kuchni. Zadanie jest jeszcze trudniejsze, jeśli chodzi o wnętrze w estetyce retro. Urządzenia muszą wtedy mieć nie tylko świetną jakość, ale także stylem pasować do tradycyjnego wystroju. Jaka kuchenka pasowała będzie do stylu klasycznego?

Jak urządzić kuchnię w stylu retro?

Urządzenie funkcjonalnej i eleganckiej kuchni w stylu tradycyjnym to spore wyzwanie. Jeśli efekt ma cieszyć oko, wszystkie detale powinny być odpowiednio przemyślane. Ważny jest dobór wykończenia, mebli, ale i sprzętu oraz AGD oraz drobnych akcesoriów.


Jeśli chodzi o kolorystykę, w kuchniach klasycznych dominują stonowane barwy oraz naturalne materiały jak drewno czy kamień, można jednak zastosować także mocniejszą kolorystykę, tworząc efektowne połączenie stylu retro i współczesnego. Niezwykłą popularnością w retro stylu cieszy się złoto – pojawia się na uchwytach, w dodatkach. Meble z kolei zwykle mają frezowania, które nadają im klasyczny wygląd i nawiązują do dawnych kredensów kuchennych. W kuchni tradycyjnej pojawiają się także meble vintage – drewniane stoły, krzesła, etażerki eksponujące porcelanę. Niezwykle ważną kwestią w urządzeniu retro kuchni jest sprzęt AGD. Ten nowoczesny złamie dawny charakter wnętrza i wprowadzi do niego chaos, znacznie lepszym wyborem będą urządzenia stylizowane na te używane kilkadziesiąt czy kilkaset lat temu.

Kuchenka retro – jak wybrać najlepszy sprzęt dla siebie?

Jednym z urządzeń, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni, jest kuchenka. Jaka pasowała będzie do tradycyjnej kuchni? Najlepiej, by stylem i kolorystyką nawiązywała do dawnych projektów, by wyglądała, jakby przeniesiona z innej epoki, a jednak dysponowała wszystkimi współczesnymi udogodnieniami.


Kuchenka retro to sprzęt coraz łatwiej dostępny w polskich sklepach. Można dostać go stacjonarnie, a na jeszcze większy wybór można liczyć w sieci. Coraz więcej producentów wprowadza w swoją ofertę kuchenki stylizowane na dawne piece – z klasycznymi uchwytami, z miernikiem czasu, z charakterystycznymi frezami czy zdobieniami. Tego typu retro kuchenka to idealny dodatek do wnętrza tradycyjnego – nie tylko umożliwi przygotowanie ulubionych potraw, ale też będzie unikatową, przyciągającą uwagę ozdobą kuchni.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Lofra