Skrzynki plastikowe – świetne rozwiązanie do przechowywania owoców!

Wyposażenie kuchni

Uprawa, magazynowanie i transport żywności, w tym również owoców, wiąże się z dużą odpowiedzialnością i koniecznością spełnienia różnorodnych norm i obostrzeń, wymaganych przepisami prawa. Dlatego coraz więcej osób i firm działających w tej branży, decyduje się właśnie na użytkowanie plastikowych skrzynek na owoce.

Dlaczego odpowiednie przechowywanie owoców jest tak ważne?

Nie tylko normy prawne zobowiązują nas do odpowiedzialnego obchodzenia się z owocami podczas składowania czy transportu. Dużą wagę przywiązuje się również do zadowolenia z jakości produktów, którą odczuwają odbiorcy i w efekcie finalnym, konsumenci. Skrzynka plastikowa na owoce pozwala na ochronę zawartości przed odkształceniami, obtłuczeniami, zabezpiecza też przed niepożądanym wpływem czynników zewnętrznych. To z kolei pozwala na zachowanie maksimum świeżości i składników odżywczych przez optymalnie długi czas.

Czym charakteryzują się skrzynki plastikowe na owoce?

Każda skrzynka plastikowa na owoce musi spełnić szereg norm, które dopuszczą ją do kontaktu z żywnością – ich potwierdzeniem są odpowiednie atesty. Powinna być więc wykonana z tworzywa bezpiecznego dla ludzkiego orgazmu, w końcu nikt z nas nie chciałby jeść czy podawać swojej rodzinie produktów, które przebywały w szkodliwych warunkach!Ponadto, Skrzynki plastikowe są bardzo wytrzymałe i przyjemne w użytkowaniu. Producenci dbają o to, by systemy były łatwe w sztaplowaniu, przenoszeniu na paletach, a nawet dostosowane do linii produkcyjnych. Dużą zaletą jest możliwość i szybkość mycia czy dezynfekcji plastikowych pojemników, co w przypadku skrzynek drewnianych jest, powiedzmy sobie szczerze, co najmniej utrudnione. Plastikowe skrzynki są również odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy mróz, dzięki czemu również ich zawartość jest lepiej zabezpieczona.

Skrzynki na owoce- aktualna oferta na rynku

Wybór opakowań plastikowych jest w dzisiejszych czasach naprawdę ogromny: znajdziemy różne rozmiary, modele, gramatury, a nawet kolory. Również skrzynki na owoce możemy dopasować do swoich aktualnych potrzeb – i nie mówimy tu tylko o zakupie, popularną opcją jest bowiem również wypożyczanie takich produktów. Do wyboru mamy więc całą gamę możliwości, od najprostszych, ażurowych skrzynek zapewniających świetną wentylację, poprzez uniwersalne pojemniki do przechowywania żywności, aż po całe systemy, zsynchronizowane z liniami produkcyjnymi.