Różne typy woreczków foliowych do pakowania

Wyposażenie kuchni

Worki foliowe do pakowania to rodzaj opakowań wykorzystywany w handlu, który stał się bardzo popularny dzięki niskiej cenie i dużej trwałości. Niezależnie od tego, czy idziemy na zakupy do dyskontu spożywczego, drogerii, pasmanterii czy sieciówki odzieżowej woreczki foliowe towarzyszą nam wszędzie. Sprawdźmy, jakie są ich typy.

Cienkie worki foliowe do pakowania

Najcieńsze woreczki foliowe spożywcze to tak zwane zrywki. Znamy je ze stoiska z warzywami i owocami na wagę, a także z piekarni. Nawinięte na rolkę łatwo się zrywają i najczęściej posiadają wygodne do trzymania uszy, które umożliwiają także zawiązanie torebki i zabezpieczenie zawartości.

Woreczki z grubszej folii

Woreczki z grubszej folii są wykonane z wysokogatunkowego polietylenu, który trudno rozerwać. Mają one kilka popularnych odmian – występują na przykład jako woreczki strunowe, charakteryzujące się szczelnym zamknięciem i dobrą ochroną produktów. Torebki strunowe mogą być różnej wielkości i są wykorzystywane między innymi jako worki foliowe do pakowania odzieży.

Grubsze worki foliowe są dostępne także jako worki rozszerzane. Są bardzo wytrzymałe i służą głownie do pakowania ciężkich przedmiotów, takich jak części do samochodów.

Worki foliowe do zadań specjalnych

Woreczki foliowe spożywcze, jak i worki foliowe do pakowania odzieży mogą mieć także cechy, które czynią z nich przedmiot do zadań specjalnych. Jedną ze szczególnych właściwości worków foliowych jest dodatek samoprzylepnego paseczka, który dobrze zamknie worek i zabezpieczy jego zawartość przez zabrudzeniem czy też zniszczeniem. W tego typu workach sprzedawana jest na przykład bielizna, kapcie, czy elementy artykułów przemysłowych pakowanych w kartonowe pudła.

Drugi popularny rodzaj worków foliowych do pakowania to torebki bąbelkowe. Dzięki kuleczkom wypełnionym powietrzem mają właściwości amortyzujące. Chętnie więc sięgają po nie producenci i sprzedawcy materiałów delikatnych, w tym elektroniki.

Woreczki wykonane z folii bąbelkowej sprawdzają się także jako opakowania służące do wysyłki towarów sprzedawanych w sklepach internetowych. Bąbelki powietrza świetnie zabezpieczają towar przed uszkodzeniami w transporcie.

Różnorodność opakowań foliowych wychodzi na przeciw potrzebom różnych branży. Worki foliowe przydają się niemal wszędzie!