Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając chłodziarkę na wino?

Wyposażenie kuchni

Producenci mają w swojej ofercie bardzo wiele modeli chłodziarek na wino, dzięki czemu każdy odnajdzie coś dla siebie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które parametry warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Pojemność ma znaczenie

Jednym z najważniejszych parametrów chłodziarek na wino jest oczywiście ich pojemność. Element ten w dużej mierze jest uzależniony nie tylko od indywidualnych potrzeb, ale również od wolnego miejsca, które jest do zagospodarowania. Osoby, które mają skromną kolekcję win nie muszą inwestować w największe modele dostępne na rynku.

Im większa chłodziarka na wino tym oczywiście wyższa cena. Producenci oferują profesjonalne chłodziarki o pojemności od 50 do nawet 500 litrów. Większość producentów podaje także ile butelek może zmieścić się w komorze, dzięki czemu bardzo szybko można porównać dostępne na rynku urządzenia.

Energooszczędne urządzenia

Wszystkie urządzenia AGD posiadają oczywiście klasę energetyczną, na którą warto zwrócić uwagę. Pamiętać należy o tym, że chłodziarka na wino zazwyczaj działa 24 godziny na dobę, dlatego też warto postawić na modele, dzięki którym będzie można obniżyć rachunki za energię elektryczną.

Klasa energetyczna podawana jest w symbolach G. Godne polecenia są chłodziarki z symbolem A+++, które charakteryzują się najniższym zużyciem energii. Energooszczędne modele co prawda są nieco droższe, ale jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci.

Pojemne półki

Aby chłodziarka na wino spełniała swoje podstawowe zadania, musi posiadać odpowiednią liczbę półek. Dobrze zaplanowane i rozmieszczone półki wewnątrz chłodziarki doskonale organizują wnętrze. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że półki wewnątrz chłodziarki na wino wytłumiają także drgania silnika. Niektóre wina przechowywane są nawet przez kilka lat, dlatego też narażone są na różnego typu drgania. Nawet najmniejsze drgania mają niestety wpływ na smak wina.

Z praktycznego punktu widzenia ciekawą propozycją mogą okazać się mobilne półki. W dużej mierze to właśnie dzięki nim zdecydowanie łatwiej jest zaaranżować wnętrze i pomieścić zdecydowanie większą ilość butelek z winem. Godne uwagi są oryginalne chłodziarki na wino od renomowanego producenta.

Chłodziarki do wina dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.