Elegancja na stole

Wyposażenie kuchni

Kieszonki na sztućce są przede wszystkim eleganckim dodatkiem dekoracyjnym każdego nakrytego ładnie stołu. Są bardzo efektowne i zawsze podkreślą charakter danej imprezy okolicznościowej. Jest to bardzo wizytowe rozwiązanie, mimo tego, iż jest ono w sumie bardzo proste i w niczym nieskomplikowane.

Czym są kieszonki na sztućce?

Kieszonka na sztućce to nic innego jak rodzaj przegródek na łyżkę, widelec i nóż. Potrafi ona doskonale spersonalizować dane nakrycie stołu, ponieważ zawsze na kieszonkach na sztućce może być okolicznościowy napis. Wykorzystanie tego elementu w nakryciu stołu bardzo podkreśla całe piękno użytej zastawy stołowej. Dzięki nim na stole jest ład i porządek i wszystko wygląda bardzo elegancko.

Spójny element całej zastawy

Jest bardzo wiele rodzajów kieszonek na sztućce. Wykonane są one najczęściej ze sztywnej, zdobionej tekturki, ozdobnych serwetek zarówno papierowych jak i materiałowych. Czasami kieszonka na sztućce pełni również role serwetki. W wielu przypadkach ten detal jest specjalnie zdobiony lub personalizowany. Jednak nie może on być przypadkowy. Dopiero wtedy całe nakrycie stołu na daną uroczystość wygląda niezwykle ładnie i elegancko, gdy wyłożone kieszonki na sztućce są spójne z resztą dekoracji i nakrycia stołu.

Do domu i do restauracji

Oferowane przez producentów kieszonki na sztućce są propozycją skierowaną zarówno do dużych i małych restauracji, jak i do prywatnych domów, na rodzinne uroczystości. Ostatnio proponuje się restauracjom ekologiczne kieszonki, które wykonane są z papieru i dodatkowo posiadają jeszcze specjalne atesty informujące o ich dobrej jakości i o fakcie, że są przyjazne dla środowiska naturalnego. Wiedzieć bowiem trzeba, że restauracje to miejsca gdzie w bardzo dużych ilościach wykorzystuje się tego rodzaju asortyment. Kieszonki są sprzedawane jako produkty różnych linii lub jako delikatnie zdobione kolekcje. Można spotkać ten asortyment zdobiony delikatnie złotem lub srebrem lub też okolicznościowymi grafikami i napisami. Niejednokrotnie kieszonki na sztućce są produktem występującym w jednolitym kolorze. Zawsze można dobrać odpowiednie kieszonki do danej okoliczności i do reszty wystroju stołu. Pamiętać jednak trzeba, żeby idealnie komponowały się z dekoracją i nakryciem.