Krzesła barowe w domu – hit czy kit?

Wyposażenie kuchni

W ostatnim czasie coraz popularniejszym rozwiązaniem w wystroju wnętrza są krzesła barowe, nazywane również hokerami kuchennymi. Z modnych kawiarni i restauracji przeniosły się do naszych kuchni i salonów. Zastanawiasz się, czy warto wybrać stołki barowe do swojego domu? Podpowiadamy, kiedy będzie to dobre rozwiązanie oraz na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Wybierz krzesła barowe spójne z aranżacją wnętrza

Krzesła barowe do domu mogą być bardzo dobrym wyborem, pod warunkiem, że będą wygodne i utrzymane w stylistyce spójnej z całością aranżacji wnętrza. Zakup hokerów kuchennych warto rozważyć zawsze, gdy szukamy stołków z których będziemy korzystać przy wysokich stołach lub blatach. Przy niskich będą one zupełnie niefunkcjonalne.

Hokery kuchenne doskonale sprawdzają się we wszystkich aranżacjach kuchennych, gdzie kuchnia łączona jest z pokojem dziennym. W takim przypadku można oddzielić część wypoczynkową od kuchennej tworząc z blatów „wyspę” lub „półwysep”. Wybierając płytę o wysokości około 110 cm możemy utworzyć coś w rodzaju barku lub kącika jadalnego, przy którym bardzo wygodne będą wysokie krzesła barowe. W takim miejscu przyjemnie może być spożywać posiłki czy też wypić drinka.

Wygodne i funkcjonalne hokery kuchenne

Aby hokery kuchenne spełniały swoją rolę, powinny być przede wszystkim wygodne. O ile w kawiarni przemęczymy się od czasu do czasu wspinając na niedopasowane krzesło, w domu może być to bardzo męczące. Z tego powodu kupując stołek barowy zawsze warto na nim usiąść i sprawdzić, czy jest wygodny. Dobrym rozwiązaniem może być stołek posiadający regulację wysokości – dzięki temu będziemy mogli łatwo dopasować go do potrzeb osób o różnym wzroście, dorosłych i dzieci. Komfort może zwiększyć również zamontowane podparcie na stopy. W każdym przypadku powinniśmy sprawdzić, czy wybrany stołek barowy jest stabilny i posiada solidną konstrukcję.

Modne i estetyczne

Wiele osób wybiera hokery kuchenne przede wszystkim ze względów estetycznych. Doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz – zarówno w młodzieżowym, jak i bardziej uniwersalnym stylu. Ogromny wybór krzeseł barowych dostępnych w ofercie producentów sprawia, że możemy zdecydować się na model, który będzie wyrazistym i modnym akcentem we wnętrzu. Ciekawym rozwiązaniem są krzesła w wyrazistych, kontrastowych kolorach które od razu przyciągają wzrok.