Jaki sprzęt wybrać do kuchni retro?

Wyposażenie kuchni

Styl retro to jeden z najgorętszych wnętrzarskich trendów. Pojawia się nie tylko w salonie czy w sypialni, ale również w kuchni. Nawiązująca do dawnego wzornictwa kuchnia zaskakuje przytulnością i elegancją, zachwyca oryginalnością. Jak urządzić retro kuchnię, która będzie i stylowa, i funkcjonalna?

Jakie meble wybrać do klasycznej kuchni?

Planowanie wymarzonej retro kuchni, najlepiej rozpocząć od wyboru mebli i wykończenia. Tutaj idealnie sprawdzą się frezowane fronty, a także blat z drewna lub kamienia. Dobrym rozwiązaniem będą stylizowane gałki, bateria, elegancki zlew nawiązujący do dawnych kuchni. Warto część sprzętu ukryć w zabudowie – w ten sposób kuchnia będzie prezentowała się bardziej spójnie, mniej nowocześnie, bardziej elegancko. Meble kuchenne doskonale uzupełnią drewniany stół z drugiej ręki czy klasyczny kredens. Ważną rolę we wnętrzu odgrywają również dodatki – obrazy, zdjęcia, stylowe filiżanki czy zastawa.

Piekarniki do zabudowy retro – idealne uzupełnienie kuchni vintage

Jaki sprzęt wybrać, by stworzył estetyczną całość z meblami w estetyce retro? Lepiej zrezygnować z nowoczesnego, minimalistycznego designu, który mógłby kontrastować z zabudową i zepsuć efekt. Najlepszym rozwiązaniem będą stylizowane na dawne sprzęty urządzenia typu vintage.Jeśli chodzi o piekarniki do zabudowy retro, sprzęt powinien mieć eleganckie wykończenie, posiadać estetyczny uchwyt, klasyczne gałki. Ciekawym dodatkiem będzie klasyczny odmierzacz czasu pieczenia. Modne są pozłacane elementy doskonale komponujące się z tradycyjną estetyką.

Gdzie kupić dobrej jakości sprzęt do kuchni?

Piekarniki do zabudowy retro są coraz łatwiej dostępne. Na rynku pojawiają się kolejne stylizowane na klasyczne piekarniki, w swojej ofercie ma je coraz więcej sklepów. Poszukując sprzętu do retro kuchni, najlepiej zajrzeć do internetu – tam wybór jest największy, a ceny najbardziej atrakcyjne.Wybierając piekarnik do zabudowy retro, trzeba zwrócić uwagę na dwie kwestie: estetykę i funkcjonalność. Jeśli chodzi o styl i kolorystykę, te trzeba jak najlepiej dopasować do charakteru wnętrza. W przypadku komfortu – liczy się dobra jakość wykonania, solidne wykończenie, ilość dostępnych funkcji, możliwość swobodnego sterowania temperaturą czy termoobiegiem.

Piekarniki do zabudowy retro znajdziesz w ofercie Lofra.pl.