Jak zaaranżować rustykalny dom na wsi?

Wyposażenie kuchni

Dom na wsi urządzony w rustykalnym stylu nawiązującym do angielskich dworków jest wnętrzem przytulnym, ciepłym i zapraszającym do odpoczynku. Warto jednak pamiętać, ze chcąc osiągnąć taki efekt trzeba zadbać o dodatki, które stworzą w domu klimat sielskiej atmosfery. Jak zaaranżować dom rustykalny?

Przestrzeń do mieszkania

Salon otwarty na kuchnię ma wiele zalet. Jedną z nich jest powiększenie przestrzeni. Osoba, która przebywa w kuchni nie czuje się wyłączona z życia rodzinnego. Może brać udział w rozmowach nie przerywając pracy.

Chcąc osiągnąć spójny efekt stylistyczny należy zadbać o dodatki, które z salonu oraz kuchni utworzą jedną przestrzeń. Kuchnie z salonem może połączyć stół, przy którym rodzina będzie spożywała posiłki. Warto postawić na drewno. Bardzo ciekawie będzie wyglądała naturalny kolor blatu z rozbielonymi nogami.

Kuchnia w rustykalnym stylu lubi cegłę, białe kafle oraz deski na podłodze. Bardzo ważne są również elementy dekoracyjne. Jednym z takich detali mogą być piekarniki do zabudowy retro. Ich wygląd nawiązuje do przeszłości poprzez zastosowanie elementów takich, jak mosiężne gałki, stylowe rączki, czy klasyczny zegar zamiast nowoczesnego wyświetlacza.

Jednocześnie piekarniki do zabudowy retro mają wszystkie funkcje nowoczesnego sprzętu kuchennego. Termoobieg, który ułatwia pieczenie dużych potraw. Funkcje, które pozwalają przygotować dania grillowane, pieczone, czy duszone. Szybę refleksyjną, która zapewnia bezpieczne korzystanie bez ryzyka oparzenia, czy specjalistyczne wkłady znajdujące się w ścianach piekarnika, które pozwalają na szybkie spalenie tłuszczu, który wylał się na blachę.

Ciepło salonu

Styl rustykalny lubi eleganckie dodatki. Decydując się na kuchnię otwarta na salon warto zadbać o stworzenie spójnej całości. Salon w rustykalnym wydaniu lubi drewno, naturalne, ciepłe tkaniny oraz eleganckie detale.

Widoczne belki stropowe, kominek, czy stare meble z naturalnego drewna, które otrzymały drugie życie będą idealnie się komponowały z wnętrzem. Warto dodać kilka ciepłych koców, miękkie, naturalne tkaniny, czy lniane zasłony.

Dodatki, takie jak stylizowane dzbanki na kawę, czy mosiężne garnki, emaliowane kubku dopełnią całości. Rodzinne zdjęcia w sepii na ścianie to element, który ozdobi ściany i będzie przypominał o najszczęśliwszych chwilach.

Piekarniki do zabudowy retro dostępne są w ofercie Lofra.pl.