Dlaczego warto korzystać z kubków jednorazowych?

Catering i imprezy okolicznościowe

Kubki plastikowe są nieodłącznym elementem wielu imprez okolicznościowych. Idealnie nadają się do podawania napojów ciepłych oraz zimnych. Korzysta z nich naprawdę wiele osób prywatnych, jak i firm. Co więcej, wiele przedsiębiorstw używa ich jako reklamy, nanosząc na nie logo lub dane firmy. Tego rodzaju naczynia są dostępne w wielu rozmiarach, kolorach i wzorach. W tym artykule przedstawione zostaną zalety oraz wady kubków jednorazowych.

Jakie są najważniejsze zalety plastikowych kubków jednorazowych?

Kubki jednorazowe plastikowe mają wiele zalet. Pierwszą z nich jest oczywiście brak potrzeby ich mycia po udanej imprezie lub spotkaniu. Jest to duże ułatwienie zwłaszcza dla organizatorów wydarzeń, w których udział bierze naprawdę duża liczba osób. Kolejną zaletą kubeczków plastikowych jest również fakt, że można w nich serwować napoje ciepłe oraz zimne, na przykład: zupę, wodę i napoje gazowane typu cola, czy sprite. Kubeczki plastikowe są dostępne w naprawdę wielu kolorach i rozmiarach. Można również stworzyć swoje własne, personalizowane kubki na potrzeby imprezy, takiej jak:
– urodziny,
– spotkanie biznesowe,
– konferencje ogólnopolskie i międzynarodowe,
– wydarzenia sportowe lub muzyczne,
– i wiele innych.

Czy kubki jednorazowe mogą być ekologiczne?

Wielu osobom wydaje się, że ekologia nie idzie w parze z plastikiem. Jednak można to połączyć. W jaki sposób? Po pierwsze, jeżeli sytuacja na to pozwala można używać kubeczków jednorazowych więcej niż raz. Nie powinna zmylić nas nazwa, ponieważ te naczynia są bardzo wytrzymałe. Jeżeli natomiast jest to duża impreza to należy po prostu pamiętać o właściwej segregacji plastikowych odpadów. Ekologia to bardzo ważna kwestia i należy o niej pamiętać każdego dnia, a nie od czasu do czasu.

Jakie wady mają kubki jednorazowe plastikowe?

Oczywiście jednorazowe kubki plastikowe mają również wady. Po pierwsze, są one lekkie, co może być problemem podczas imprez odbywających się w plenerze. Mogą być wówczas zwiewane i robić bałagan na terenie całej imprezy. Co więcej, mimo że są one dosyć wytrzymałe to jednak znacznie prościej je uszkodzić niż kubki szklane lub takie z solidnego plastiku. Warto również wspomnieć, że plastik jest materiałem, który długo się rozkłada, co sprawia, że nie jest on dobry dla środowiska. Należy więc pamiętać, że po imprezie trzeba koniecznie właściwie posegregować wszystkie odpady – nie tylko te plastikowe.