Czym jest catering dietetyczny?

Zdrowa żywność

Jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o cateringu dietetycznym. Samo słowo „catering” kojarzyło nam się raczej z obsługą masowych uroczystości, a nie z pojedynczym klientem. Dzisiaj jednak większość polskich miast otworzyło już swoje firmy, zajmujące się oferowaniem klientom diety pudełkowej.

Na czym polega ta usługa i jakie ma zalety?

Catering dietetyczny w Bydgoszczy, Warszawie czy Krakowie nikogo nie dziwi. Ciekawe jest jednak to, że firmy zajmujące się tego typu usługami pojawiają się coraz częściej w mniejszych miasteczkach. Dzieje się tak przede wszystkim w odpowiedzi na potrzeby klientów. Z jednej strony ludzie są bardziej świadomi i dbają o siebie, zwracają uwagę na to, co jedzą, z drugiej strony większość z nas pracuje przez większość dnia, a w trakcie jego trwania ciężko jest wygospodarować czas na gotowanie.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Klient, chcący skorzystać z usługi diety pudełkowej udaje się do firmy świadczącej tę usługę i umawia się na spotkanie z dietetykiem. Na podstawie wywiadu z klientem, dietetyk stworzy menu, które zapewni zbilansowaną dietę. Dieta ta zależy od celu, jaki chcemy osiągnąć. Inne rozwiązania zaproponuje osobie, która chce schudnąć, jeszcze inne osobie, która po prostu nie ma czasu na gotowanie. Kiedy menu zostanie już ustalone i zatwierdzone, klient wskazuje jedynie miejsce, do którego każdego dnia o umówionej godzinie dostarczony zostanie zestaw posiłków na cały dzień.

Czy dieta pudełkowa wspomaga odchudzanie?

Jeśli klient chce stracić na wadze, ustalone menu będzie skomponowane tak, by ilość przyjmowanych kalorii pozwalała na schudnięcie. Trzeba jednak pamiętać, że liczy się tutaj nie tylko menu, ale także nasza samodyscyplina. Nie ma mowy o podjadaniu pomiędzy posiłkami, musimy poprzestać na tym, co zostanie nam dostarczone. Jeśli będziemy uczciwie trzymać się zaleceń, z pewnością po niedługim czasie zobaczymy efekty.

Catering dietetyczny dla tych, którym brak czasu

Cateringi dietetyczne w Bydgoszczy, ale też w innych miastach zapewniają klientom świeże, pełnowartościowe posiłki każdego dnia. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy dużo pracują i chcą zaoszczędzić jedyny wolny czas, nie chcą spędzać go w kuchni. To zdecydowanie lepszy i zdrowszy pomysł niż np. mrożonki czy jedzenie z puszki. Posiłki serwowane w ramach diety pudełkowej są świeże, smaczne i bardzo korzystne dla naszego zdrowia, stąd tak ogromne nimi zainteresowanie wśród świadomych ludzi, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.