Wielofunkcyjne skrzynie na owoce dla przemysłu spożywczego

Wyposażenie kuchni

Magazynowanie i transportowanie produktów ma bardzo duże znaczenie, niezależnie od rodzaju przemysłu, branży czy też części kraju. W przemyśle spożywczym bardzo przydają się różnego rodzaju, plastikowe skrzynki i pojemniki. Są niezbędne chociażby do przechowywania owoców i do ich transportu.

Skrzynie na owoce – czym się charakteryzują?

Charakterystyczną cechą skrzynek przeznaczonych do przechowywania owoców jest ich prostokątny kształt. Powierzchnia przeważnie ma otwory, przez które dochodzi powietrze i owoce nie psują się. Tego typu skrzynki plastikowe na owoce producent zaprojektował tak, by zapewniały wygodne składowanie i noszenie. Mają uchwyty po bokach, które poza typowym wykorzystaniem mogą posłużyć jako podpórki lub miejsca stabilizujące podczas transportu.

Niekiedy wykorzystuje się również skrzynki sadownicze. Ich nazwa sugeruje, że służą sadownikom i jest w tym dużo racji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by używać ich też np. w magazynie. Bywają wygodniejsze niż te zwykłe, bo są przystosowane do noszenia owoców po zbiorze. Przeważnie są płaskie, szerokie, wyposażone w uchwyty. Zapewniają możliwość przechowywania zebranych owoców nawet przez dłuższy czas.

Tworzywa sztuczne a Skrzynie na owoce

Obecnie większość skrzyń przeznaczonych do zbioru czy transportu owoców wykonywana jest z tworzywa sztucznego. Dzięki temu użytkownicy takich pojemników nie muszą obawiać się kłopotów z higienicznym przechowywaniem produktów. Po każdym użyciu można bez najmniejszego problemu umyć skrzynkę, wysuszyć i korzystać dalej. Widać tutaj przewagę tworzywa sztucznego nad np. drewnem – jest problematyczne, jeśli chodzi o czyszczenie, bo wiele substancji po prostu wnika w jego powierzchnię.

Nowoczesne skrzynki sadownicze również są wykonywane z tworzywa zamiast z drewna. W użyciu okazują się dużo lżejsze i wygodniejsze, a ich trwałość przy długim użytkowaniu jest porównywalna. Z tego typu skrzynek można korzystać podczas dużych zbiorów. Owoce ładnie ułożone w pojemnikach sadowniczych mogą być przechowywane w magazynie lub umieszczone w pojeździe i transportowane. Można je dodatkowo zabezpieczyć, ale często nie jest to konieczne. Producent oferuje duży wybór skrzynek, wyposażonych w pokrywy, uchwyty, kółka, napisy (o charakterze marketingowym i nie tylko), o różnych kształtach i rozmiarach.