Zdrowa dieta, to podstawa!

Restauracje

Zdrowy tryb życia, staje się codziennością dla coraz większego grona ludzi. Teraz mocniej przykładamy wagę do tego co jemy, co ma pozytywny wpływ na naszą sylwetkę i zdrowie. Staramy się więcej ruszać, uprawiamy różne aktywności fizyczne, miejmy nadzieję, że nie jest to tylko chwilowa moda, a dłuższa zmiana.

Kluczowa sprawa

Wybieranie wysoko nieprzetworzonej żywności, to podstawa, kiedy chcemy zacząć dbać o nasze odżywianie. Włączanie do posiłków dużej ilości warzyw i owoców, roślin strączkowych, bogatych w witaminy i mikroskładniki, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Ważną kwestią jest też to, aby zredukować spożycie mięsa, do 2-3 razy w tygodniu. Zastąpić je można rybami, które są znacznie zdrowsze i dostarczają duże ilości kwasów omega-3. Coraz więcej mówi się o unikaniu słodzonych, gazowanych napojów, a w zamian picie większych ilości wody mineralnej.

Pierwsze kroki

Początki we wszystkim bywają trudne. Dopasowanie diety, tak aby odpowiadała naszemu organizmowi to kłopotliwa kwestia, pomóc nam w tym może, firma cateringowa w Bydgoszczy. Skorzystanie z usług profesjonalistów, znacznie ułatwi sprawę, nie musimy się już o nic martwić. Przygotowane dla nas posiłki są odpowiednio zbilansowane. Każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż możliwy jest wybór pomiędzy posiłkami mięsnymi, wegetariańskimi czy wegańskimi. Dodatkowo jeżeli jesteśmy uczuleni na jakiś składnik, możemy wykluczyć go z naszych potraw.

Jeżeli, zależy nam na tym, aby schudnąć, możemy dobrać posiłki tak, aby ich kaloryka była poniżej naszego zapotrzebowania. Natomiast dla utrzymania wagi, kaloryka ustalona będzie idealnie dla naszego zapotrzebowania. Nie musimy martwić się już skomplikowanymi obliczeniami kaloryki posiłków, skrupulatnym ważeniem składników. Dodatkowo firma cateringowa w Bydgoszczy, dostarcza nasze posiłki wprost pod nasze drzwi. O ustalonej godzinie świeże, pachnące jedzenie już na nas czeka. To alternatywa dla osób, które nie umieją lub nie lubią gotować. Mamy też z głowy ciężkie, nieporęczne zakupy spożywcze, wystarczą małe zakupy, kiedy potrzebujemy czegoś dodatkowo.

Ruch to zdrowie

Właściwie to dieta w 80% pełni rolę w kształtowaniu naszej sylwetki. Ćwiczenia to tylko 20% sukcesu, dlatego tak istotny jest odpowiedni jadłospis z firmy cateringowej w Bydgoszczy. Nie zapominajmy jednak chociaż o minimalnym ruchu, według badań wystarczy chociaż 10 tysięcy kroków dziennie, aby utrzymać nasz organizm w zdrowiu. Wykonywanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej, regularnie, zmniejsza ryzyko otyłości, chorób serca i cukrzycy.