Nowe pomysły biznesowe w kryzysie pandemicznym

Catering i imprezy okolicznościowe

W związku z pandemią, wiele lokali gastronomicznych jest nieczynnych dla klientów od wielu miesięcy. Zamknięta firma często oznacza wstrzymanie sprzedaży. W bardzo trudnej sytuacji są między innymi restauracje, bary, kawiarnie, cukiernie. Głównie małe i średnie lokali zostało poważnie dotknięte przez kryzys.

Kreatywność podczas pandemii

Niemniej jednak dużo właścicieli wykazuje kreatywność w czasie pandemii. Modele biznesowe są spontanicznie dostosowywane do panującej sytuacji. Powstają nowe możliwości i pomysły, które pomagają firmom przetrwać pandemię.Ci, którzy nie siedzą z założonymi rękami, mają szansę uratować swoją działalność i miejsca pracy. Oczywiście, nie zawsze jest to możliwe, ale trzeba próbować.Warto wiedzieć, że nowy pomysł na biznes nie musi być skomplikowany. Czasem wystarczy zmodyfikować już istniejącą działalność aby dotrzeć do klienta. Wiele można już wdrożyć za pomocą prostych środków, takich jak istniejące kanały mediów społecznościowych.

Kanały sprzedaży online

Aby stali i nowi klienci nie musieli rezygnować z porannej kawy, zdrowego menu obiadowego lub ulubionego ciastka, wiele firm, w krótkim czasie zmieniło zasady funkcjonowania i opracowało nowe pomysły na biznes. Drzwi lokali zostały zamknięte dla klientów, natomiast zamówienia można składać przez telefon lub internet, nawet przez WhatsApp lub sms. Proces zamawiania przebiega łatwo. Klienci mają możliwość zadzwonienia lub wysłania krótkiej wiadomości z zamówieniem, a kawa lub posiłek są gotowe do odbioru w niedługim czasie.

Cukiernia internetowa Wrocław, Warszawa, Kraków – nieograniczony zasięg

Część firm przenosi swoje firmy całkowicie do internetu. Chociaż czasem nazwy mogą być mylące. Na przykład cukiernia internetowa, to zupełnie co innego niż kawiarenka internetowa. W kawiarence internetowej nie można wypić kawy ani zjeść ciastka. To miejsce, w którym korzysta się z komputerów z dostępem do Internetu, a cukiernia internetowa, jak sama nazwa wskazuje sprzedaje torty, ciasta, ciastka. Część cukierni całkowicie przeniosła swoją działalność do internetu. Oferują zamówienia z dowozem, nie tylko na terenie miasta, ale nawet kraju. Cukiernia internetowa Wrocław może dowozić ciasta do wszystkich miast Polski. Większość klientów bez trudu dostosowała się do nowej sytuacji. Ogromna wygoda i możliwość zamówienia wyrobów nawet z drugiego końca kraju jest też sporą atrakcją